Site name

Laserowe operacje hemoroidów

Laserowe operacje hemoroidów - Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin operacji. Metoda laserowego leczenia hemoroidów jest skuteczną, małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia. Wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu nasiękowym. Zazwyczaj na kilka godzin przed zabiegiem wymagane jest wykonanie oczyszczającego wlewu doodbytniczego.

Zabieg - poza niewielkim bólem podczas znieczulenia miejscowego, jest niebolesny. Pacjent jest ułożony w pozycji ginekologicznej (na plecach), kolanowo- łokciowej, lub na boku. Po wprowadzeniu wziernika i odnalezieniu splotu hemoroidalnego wprowadza się światłowód -/światło lasera o długości fali 1470 nm zamyka naczynia splotów żylnych hemoroidalnych/ w metalowej kaniuli do szczytu guzka w okolicę tętnicy hemoroidalnej. Przy pomocy światła lasera zostaje odparowana woda z tkanki hemoroidalnej oraz następuje zamknięcie dopływu krwi do hemoroidu. Efektem jest obkurczenie hemoroidu.

W ciągu kilku tygodni następuje włóknienie. Pacjent po zabiegu wraca do domu. W zaleceniach otrzymuje profilaktyczną antybiotykoterapię, leki przeciwobrzękowe i łagodne leki przeciwbólowe. Przeciwwskazane jest samodzielne prowadzenie pojazdów z powodu podania leku do znieczulenia miejscowego.

Opisano najlepsze efekty do leczenia laserem hemoroidów II i III stopnia.W hemoroidach IV stopnia z powodu przerosłych fałdów, naddatków i zbliznowacenia anodermy należy wykonać plastykę przy pomocy włókna lasera. Dzięki metodzie laserowej minimalizujemy czas powrotu do pełnej aktywności a dolegliwości bólowe są nieporównywalnie mniejsze. Metoda nie wymaga wycinania tkanki hemoroidalnej i nie powoduje rozległych ran.Umów wizytę aktywne okno z tel. 503117711 Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki ból. Początkowo może się pojawić obrzęk w okolicy guzków krwawniczych, który stopniowo ustąpi. Jest on związany z energią cieplną użytą podczas zabieg.

 lek. med. specjalista chirurgii ogólnej Włodzimierz Kostrzewa - Certyfikat